Drewniana tablica manipulacyjna – alternatywa dla plastikowych zabawek

Wybór odpowiedniej zabawki dla dziecka bywa trudny. Na rynku dostępnych jest tyle różnych opcji, a większość z nich niezwykle kosztowna. Co więcej, zabawki mają przeważnie tylko krótką wartość dla dziecka. Po chwili, plastikowe zabawki odchodzą w zapomnienie, nudzą się lub psują. Jak więc wybrać prezent, który będzie bardziej wartościowy? Podaruj swojemu dziecku coś, co wspomoże kształtowanie jego wyobraźni, kreatywności i ciekawości świata; coś, czym będzie się chętnie zajmowało przez długi czas: drewnianą tablicę manipulacyjną.

Tablice manipulacyjne – co to jest?

To nic innego, jak zwykła plansza z przymocowanymi przedmiotami codziennego użytku. Tablica sensoryczna to pomoc edukacyjna, na której znajdują się wszystkie rzeczy, które na co dzień znajdują się poza zasięgiem ręki dziecka. Drewniana tablica manipulacyjna zawiera rzeczy, takie jak: zasuwy, sznurowadła, klamki, guziki, suwaki, pokrętła – wszystko, co budzi wśród dzieci największą ciekawość. Nie są to przedmioty kojarzone z zabawą dziecka. W prawdziwym świecie, zabraniamy maluchom je ruszać, ponieważ są niebezpieczne.

Dając maluchowi te „zakazane” przedmioty do ręki, budzimy w nim ciekawość, zaufanie i dajemy satysfakcję z dostępu do miejsc zwykle znajdujących się poza ich zasięgiem. Ogromnym atutem drewnianej tablicy manipulacyjnej jest to, że jest prawdziwa. W głowie dziecka jest ciekawsza i lepsza od tradycyjnych zabawek, bo wygląda dorośle i dojrzale.

Dlaczego wybierać drewnianą tablicę manipulacyjną?

Tablica manipulacyjna drewniana to produkt naturalny i ekologiczny. Zaprojektowany i stworzony w Polsce według oryginalnego projektu. Kupując go, wspierasz polskie przedsiębiorstwa i gospodarkę. Troszczysz się w ten sposób nie tylko o swoje dziecko, ale także o kraj i środowisko naturalne.

Drewniana tablica manipulacyjna i wszystkie elementy, jakie się na niej znajdują spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Użyte farby i mocowania są solidne i godne zaufania. Wszystkie elementy zostały mocno i solidnie przytwierdzone.

Jakie korzyści niesie drewniana tablica manipulacyjna?

Mimo, że używanie tablicy z pewnością niesie frajdę, właściwie nie jest to zabawka. Jest to pomoc zręcznościowa i edukacyjna.

  • Sznurowadło nauczy Twoje dziecko wiązać buty i elementy ubrań,
  • Koła i zębatki usprawniają umiejętności motoryczne,
  • Lusterko ćwiczy wyobraźnię i spostrzegawczość,
  • Zamki i zasuwki pomagają wyrobić precyzję i celowość ruchów.

Drewniana tablica manipulacyjna jest zdecydowanie bardziej wartościowym prezentem niż tablet lub komercyjne plastikowe zabawki. W niedużej cenie dostajesz trwały, bezpieczny i wytrzymały produkt, który będzie cieszył dziecko przez długi czas. Dzięki wielości elementów na drewnianej tablicy manipulacyjnej i jej złożonej konstrukcji, maluch będzie mógł odkrywać różne funkcje i kształty w swoim własnym czasie.

Leave a Reply

PROMOCJA: 15% TANIEJ Z KODEM:
This is default text for notification bar