Tablica manipulacyjna dla niemowlaka – czy warto?

Ostatnimi czasy, tablice manipulacyjne stały się popularnym prezentem dla niemowląt i małych dzieci. Drewniana tablica z ruchomymi, metalowymi elementami może wzbudzać mieszane uczucia rodzica: czy taka plansza jest bezpieczna? Czy zakup jest opłacalny? Jak wpływa na rozwój dziecka? Odpowiemy na te i więcej pytań na temat tablicy manipulacyjnej dla niemowlaka.

Piękny design i maksimum bezpieczeństwa

Tablica manipulacyjna jest unikalnym wynalazkiem wpływającym korzystnie na rozwój małych dzieci. Tablice ze sklepu zamiasttabletu.pl to polski produkt, stworzony ręcznie. Zostały zaprojektowane według autorskiego projektu. Wszystkie użyte farby i spoiwa są certyfikowane i przyjazne dzieciom. Drewno, z którego są zrobione tablice manipulacyjne dla niemowląt jest surowcem odnawialnym i ekologicznym. Tablica posiada zaokrąglone brzegi, które wykluczają możliwość powstania jakichkolwiek uszkodzeń ostrymi krawędziami.

Wszystkie elementy są mocno i solidnie przymocowane do tablicy. Zapewnia to, że nie odpadną ani się nie odłamią. Tablica sensoryczna dla niemowlaka stworzona została z myślą o unikalnych potrzebach, zainteresowaniach, ale przede wszystkim bezpieczeństwie małych dzieci.

Idealny pomysł na prezent dla niemowlęcia

Tablica manipulacyjna dla niemowlaka to przede wszystkim świetna pomoc zręcznościowa. Każdy element znajdujący się na planszy został tam umiejscowiony w konkretnym celu. Gdy dajesz swojemu dziecku taki prezent, masz pewność, że będzie się przyczyniał do jego rozwoju. Polecamy taki gadżet zamiast tabletu lub plastikowych zabawek. Dziecko pozostawione samo przed ekranem wyłącza myślenie i jest narażone na nieodpowiednie treści. Natomiast plastikowe zabawki są często droższe, a jednocześnie mniej wartościowe niż tablica dla niemowlęcia.

Pozytywny wpływ tablic na rozwój niemowląt

Tablica manipulacyjna dla niemowlaka angażuje wszystkie zmysły niemowląt, aby w ten sposób wpłynąć na jego ogólny rozwój. Rzep i sznurowadło uczą umiejętności wiązania i zapinania drobnych elementów. Zasuwka do drzwi, zamek i zapornica pomagają kształtować precyzję działania i usprawniają celowe ruchy rąk. Kółko obrotowe, zębatki i trybiki ćwiczą sprawność motoryczną i pomagają zauważyć zależności zachodzące między ruszającymi się elementami. Lusterko powiększające pozytywnie działa na wyobraźnię malucha oraz sprzyja rozwojowi spostrzegawczości. Drewniane kuleczki delikatnie ćwiczą paluszki rąk niemowlęcia i stanowią podstawę do rozwoju umiejętności uczenia.

Tablica sensoryczna dla niemowlaka to trafiony prezent na każdą okazję – chrzest, roczek albo 2 lub 3 urodziny. Jest prawdziwie unikatowa i estetycznie wykonana. Bogaty wybór kształtów i kolorów sprawia, że można wybrać idealny model dla chłopca lub dziewczynki. Wybierz oryginalny prezent i wspieraj szybki, wszechstronny rozwój swojego dziecka od najmłodszych lat.

Leave a Reply

PROMOCJA: 15% TANIEJ Z KODEM:
This is default text for notification bar