Tablica Montessori – jak wpływa na rozwój dziecka?

Metoda Montessori – brzmi znajomo? Jeśli nie, nie szkodzi! Chętnie Ci to wyjaśnimy. Metoda Montessori to niezwykle wartościowe podejście do nauki i rozwoju dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Idea powstała od włoskiej lekarki – Marii Montessori, która kładła nacisk na wszechstronny rozwój dzieci. Duże znaczenie ma w tym podejściu środowisko, którym dzieci są otaczane, w tym też materiały używane do uczenia. Tablica manipulacyjna Montessori została stworzona specjalnie po to, aby wspierać myślenie i samodzielne funkcjonowanie człowieka już od jego pierwszych miesięcy życia.

Tablica Montessori

Tablica Montessori (inaczej po prostu tablica manipulacyjna) powstała w myśl holistycznego programu osiągnięcia maksymalnego potencjału dzieci we wszystkich aspektach życia jednocześnie.

Tablica manipulacyjna Montessori to pomoc edukacyjna, która zawiera przeróżne przedmioty codziennego użytku. Wszystkie są mocno przytwierdzone do planszy bezpiecznym spoiwem. Dzięki temu, dziecko nie zrobi sobie krzywdy poszczególnymi elementami. Zaokrąglone, specjalnie wyprofilowane brzegi tablicy także sprzyjają bezpieczeństwu użytkowania. Tego typu produkty tworzone są ze starannością, sercem, dbałością o detale oraz w oparciu o najwyższe wymogi bezpieczeństwa i jakości.

Sposobów na korzystanie z tablicy Montessori jest wiele. Właściwie każdy maluch może odkrywać ten produkt na własny sposób: szybko, długo, wszystko na raz, po kolei. Nie ma w tym żadnych zasad, nie da się popełniać błędów. Są tylko niezliczone próby, odkrywanie i zabawa.

Polecamy tablice Montessori w kształcie domku, rybki, chmurki, samochodu, motylka, lokomotywy. Łagodne barwy, takie jak lila, błękit, naturalne drewno lub róż działają uspokajająco i relaksująco na młody umysł dziecka. Pomóż swojemu synowi lub córce odnaleźć w sobie małego odkrywcę – wybierz prezent, który przyczyni się do wielowymiarowego rozwoju malucha i nie skończy w koszu po miesiącu.

Korzyści z używania tablicy Montessori

Tablica Montessori  to przede wszystkim znakomita, skuteczna pomoc zręcznościowa i edukacyjna. Jednocześnie sprzyja też rozwijaniu umiejętności psychomotorycznych, podnoszeniu koordynacji ruchowej i przygotowaniu do wysiłku intelektualnego. Wszystkie poszczególne elementy tworzą całość, która wspiera ogólny, wielopoziomowy rozwój Twojego dziecka:

  • Rzepy i sznurówki uczą umiejętności przydatnych w codziennym życiu, w tym np. wiązania butów, mocowania ubrań.
  • Zasuwki, zamki, zapornice drzwiowe kształtują precyzję i celowe ruchy rąk.
  • Koła obrotowe, pokrętła i zębatki ćwiczą dostrzeganie zależności między działaniem elementów i wspomagają sprawność motoryczną dziecka.
  • Drewniane kulki są przyjemne w dotyku i pozwalają ćwiczyć rączki, ale też uczą podstaw liczenia.
  • Lusterko wzmaga ciekawość światem oraz wpływa na lepszą spostrzegawczość.

Gdy dajesz dziecku taki prezent, masz pewność, że jest to pewna inwestycja w jego przyszłość, a nie wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ta ekologiczna pomoc edukacyjna dostępna jest w różnych kolorach i kształtach, a więc z pewnością wybierzesz model odpowiedni dla obdarowywanego dziecka.

Leave a Reply

PROMOCJA: 15% TANIEJ Z KODEM:
This is default text for notification bar