Tablica manipulacyjna dla chłopca

Tablica manipulacyjna dla chłopca to idealny prezent dla małego chłopca na roczek, chrzest lub inną ważną okoliczność, jak również i bez okazji. To podarunek, który nigdy się nie znudzi ani nie wyjdzie z mody. Co więcej, ciężko jest go zepsuć, a łatwo z niego się uczyć!

Tablica sensoryczna – co to jest?

Tablice manipulacyjne umożliwiają ćwiczenie małych, dziecięcych rączek w myśl ducha Montessori. Ta metoda opracowana we Włoszech promuje ogólny, wielowymiarowy rozwój poprzez naukę prawdziwych umiejętności życiowych. Tablice to pomoc edukacyjna, która ma zasiać wśród swoich użytkowników ciekawość świata, krytyczne myślenie i samodzielność.

W przeciwieństwie do tabletów lub komercyjnych, plastikowych zabawek, tablicy sensorycznej nie używa się bezmyślnie. Zachęca ona do aktywnego odkrywania, analizowania i próbowania nowych rzeczy. Niewielki format planszy umożliwia całkowitą mobilność tablicy – możesz zabrać ją w podróż, do szkoły lub do znajomych.

Tablica manipulacyjna dla chłopców

Charakterystyczną cechą wszystkich tego typu tablic jest wykorzystanie prawdziwych przedmiotów codziennego użytku. Są to rzeczy, które często skuteczniej przykuwają uwagę chłopców niż przeznaczone dla nich zabawki: zamki, klucze, zapornice.

Aby dodatkowo zachęcić maluchów do używania planszy, tablica sensoryczna dla chłopca dostępna jest w dedykowanych kształtach: autka, ciuchci lub rybki. Kolory, takie jak miętowy, błękitny, czy popiel z pewnością przypadną do gustu każdemu małemu odkrywcy.

Wszystkie tablice ze sklepu zamiasttabletu.pl wykonane są z naturalnego, ekologicznego drewna. Każdy element jest bezpiecznie i trwale zamontowany – tablica manipulacyjna dla chłopca ma nie tylko wspierać jego wszechstronny rozwój, ale też zapewniać maksimum bezpieczeństwa podczas użytkowania.

Jak tablica sensoryczna wpływa na rozwój chłopców?

Każdy element znajdujący się na planszy edukacyjnej ma swoje unikalne zadanie.

  • Zamki – uczą obsługi prawdziwych przedmiotów,
  • Pokrętła – zaznajamiają z zasadami motoryki,
  • Zębatki – dostarczają informacji o zależnościach między różnymi zajściami,
  • Sznurowadła – to pierwszy krok w nauce samodzielnego wiązania butów,
  • Lusterko – ćwiczy wyobraźnię i spostrzegawczość,
  • Drewniane kulki – przygotowują podstawy do nauki liczenia.

Idealny prezent dla chłopca

Każda nasza tablica manipulacyjna dla chłopca wykonana jest ze starannością i pasją. Dzięki temu, pięknie się prezentuje i będą z powodzeniem spełniać swoją funkcję przez wiele lat. Jest to świetny prezent dla chłopca na chrzest. Ta uroczystość to czas na uczczenie wejścia dziecka w życie. Prezent z tej okazji powinien więc spełniać oczekiwania rodziców i być odpowiedni rangą.

Taki gadżet to także idealny prezent dla chłopca na roczek, 2 lub 3 urodziny, Święta Bożego Narodzenia. Podaruj dziecku coś, co pozytywnie wpłynie na jego rozwój i nie zostanie szybko zapomniane ani odrzucone w kąt. Duża ilość ciekawych elementów pozwoli małemu chłopcu na odkrywanie poszczególnych części po kolei, we własnym tempie. Maluchy kochają bawić się „dorosłymi” przyrządami. Tablica sensoryczna dla chłopca umożliwia robić to w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

Leave a Reply

PROMOCJA: 15% TANIEJ Z KODEM:
This is default text for notification bar