Tablica manipulacyjna dla dziewczynki

Tablica manipulacyjna dla dziewczynki  po prostu nie może się nie spodobać małym księżniczkom. W swojej konstrukcji zawiera prawdziwe elementy codziennego użytku, przez co maluchy odbierają ją często jako ciekawszą niż dziecięce zabawki. Chociaż jej wygląd może czasem sprawiać wrażenie, że nie jest to produkt odpowiedni dla dziewczynek – wszystkie te śrubki, pokrętła, haczyki i zasuwki zdają się być skierowane wyłącznie do chłopców… nieprawda! Niejedna dziewczynka będzie zachwycona takim prezentem. Tablica manipulacyjna dla dziewczynki ma wiele zalet: od frajdy po wielowymiarowy rozwój.

Co to właściwie jest tablica manipulacyjna?

Tablica manipulacyjna to prawdopodobnie jedyny przedmiot, który dzieciom się nie nudzi. Ile razy spotkałaś się z sytuacją, w której dziecko po paru chwilach odrzuca prezent na bok, za to potrafi bawić się znalezionym pokrętłem, szufladą lub kartonem przez cały dzień? Tablica sensoryczna to właśnie odpowiedź na zaobserwowane w takich sytuacjach realne potrzeby i zainteresowania dzieci „dorosłymi” narzędziami i urządzeniami. Bez obaw, nie zawierają one żadnych niebezpiecznych elementów; są całkowicie przystosowane do użytkowania przez dzieci. Zawierają liczne elementy stymulujące rozwój umiejętności manualnych: lusterko, sznurówki, kręcące się kółka, zasuwy, zamki na klucze, trybiki, zamki błyskawiczne, rzepy… Wszystko, co interesuje dzieci w naszych ubraniach, meblach i urządzeniach.

Tablice manipulacyjne dla dziewczynek?

Tablice manipulacyjne tylko dla chłopców? Absolutnie nie! Wyobrażenie, że te wspaniałe pomoce edukacyjne przeznaczone są tylko dla płci męskiej jest całkowicie błędne i właściwie niczym nieuzasadnione. Owszem, istnieją modele skierowane typowo dla chłopców, na przykład w kształcie samochodów, ciuchci lub prostokąta, jednak nawet te produkty mogą podobać się również dziewczynkom. Dostępne są też tablice stworzone specjalnie z myślą o dziewczynkach oraz uniwersalne, stosowne i przydatne dla każdego. 

Tablica manipulacyjna dla dziewczynki dostępna jest w specjalnie zaprojektowanych kształtach, które spodobają się każdej małej solenizantce, w tym np. motyl, chmurka, domek lub rybka. W dodatku istnieje też wiele pięknych kolorów do wyboru: pudrowy róż, lila, mięta, błękit, popiel lub naturalne drewno. Wielość kształtów, kolorów i funkcji sprawiają, że jest to świetny prezent dla każdego dziecka, a fakt, że zabawka sprzyja zrównoważonemu rozwojowi ich pociech zadowoli także rodziców. Spośród licznych produktów dostępnych na rynku, każdy może wybrać coś najbardziej odpowiedniego dla swojego dziecka lub na prezent urodzinowy dziewczynki.

Jak tablica wpływa na rozwój dziewczynek?

Tablica sensoryczna, oprócz tego, że stanowi frajdę i zajęcie dla dzieci na wiele godzin, ma także wiele innych funkcji. Unikalna konstrukcja tej zabawki umożliwia ćwiczenie samodzielności, kreatywności i zdolności manualnych. Tablica manipulacyjna dla dziewczynki zaprojektowana w atrakcyjnym dla dzieci kształcie pobudza ich wyobraźnię i ciekawość świata, który ich otacza. Podczas zabawy z tablicą, pracują prawie wszystkie zmysły: dotyk, wzrok, słuch. Ta bezpiecznie zaprojektowana pomoc edukacyjna uczy o otoczeniu i wspiera ogólny rozwój malucha, przyspieszając wytworzenie u dziecka samodzielności i krytycznego myślenia. 

Oprócz tego, że jest to ciekawe zajęcie, większość elementów znajdujących się na takiej tablicy przygotowuje dzieci do prawdziwego życia, ucząc ich codziennych umiejętności, takich jak: obsługiwanie rzepów w ubraniach, wiązanie sznurowadeł lub korzystania z zasuwy. Tablica manipulacyjna dla dziewczynek zawierająca klucz z zamkiem przyczynia się do uczenia większej precyzji i celowego ruchu rąk, a także łączenia tych umiejętności. Natomiast koła zębate i różnego rodzaju pokrętła kreują sprawność motoryczną i uczą dostrzegać zależności pomiędzy napotykanymi elementami i zdarzeniami. Zwykłe lub powiększające lusterko działa stymulująco na wyobraźnię oraz zwiększa spostrzegawczość i ciekawość. Jest to więc zdecydowanie bardziej wartościowy i rozwijający prezent niż większość produktów dostępnych w przeciętnym sklepie z zabawkami.

Na co zwracać uwagę kupując tablicę dla dziewczynki?

Rozważając kupno tablicy sensorycznej dla dziewczynki, warto wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • wygląd – nie ukrywajmy – nie każda tablica manipulacyjna przypadnie do gustu małym księżniczkom. Na szczęście mamy w ofercie modele dedykowane specjalnie dla małych dam – motylek, chmurka czy domek. Dużą popularnością cieszą się również specjalne kolory: pudrowy róż oraz lila.
  • producent – wspieraj polskie marki, szczególnie te mniejsze, działające niezależnie i cieszące się dobrymi opiniami klientów;
  • bezpieczeństwo – wybieraj tylko i wyłącznie produkty z certyfikatem jakości i bezpieczeństwa! Nie chodzi tu tylko o wykorzystane w tablicy elementy, ale też o użyte farby, rodzaj drewna, wykończenie brzegów, itd. Wszystkie szczegóły mogą stanowić potencjalne zagrożenie, jeżeli są nieprawidłowo wykonane lub źle przytwierdzone;
  • jakość wykonania – tablica manipulacyjna dla dziewczynki lub chłopca powinna być wykonana ze starannością, dokładnością i sercem, ze zrozumieniem potrzeb i zainteresowań dziecka oraz z uwzględnieniem intensywności użytkowania zabawek przez maluchy. Dobra jakość wykonania sprawi, że będzie to jednorazowy wydatek służący przez długie lata.

Idealny prezent dla dziewczynek

Tablica sensoryczna dla dziewczynki pozwala na stopniowe odkrywanie poszczególnych elementów – wszystkiego po kolei, na nowo i we własnym tempie. Jest to świetny prezent dla dziewczynki na roczek, ponieważ w przeciwieństwie do innych popularnych zabawek, wcale szybko się nie znudzi. Nada się dla dzieci w bardzo młodym wieku, nawet dla niemowląt. Jest to też znakomity prezent dla dziewczynki na chrzest, imieniny, 2 lub nawet 3 urodziny – właściwie na każdą okazję, ze względu na swój atrakcyjny design i uniwersalność. W przeciwieństwie do tabletu lub komercyjnych zabawek plastikowych, taki prezent jest dobry wszystkich: dla dziecka, rodziców, a nawet środowiska. Niewielki rozmiar sprawia, że łatwo go zabrać ze sobą. Ciekawe funkcje wpływają na prężny i wielopoziomowy rozwój dziecka. Ekologiczne wykonanie jest dobre dla planety, a ekonomiczna cena przyjazna dla portfela.

Jeżeli szukasz idealnego prezentu dla dziewczynki, nie musisz się dłużej zastanawiać – tablica sensoryczna jest idealnym rozwiązaniem, które łączy frajdę i naukę.

Leave a Reply

PROMOCJA: 15% TANIEJ Z KODEM:
This is default text for notification bar